Blogi

Töötasapinna valgustid LEDconnect

Töötasapinna valgustid LEDconnect | Lambikettide rent ja müük

LEDconnect modulaarne köögi tööpinna valgustite süsteem on loodud lihtsaks paigaldamiseks ja hubase töövalguse loomiseks. Valgustid saab omavahel kiirliideste abil kokku ühendada ja luua seeläbi köögi kuju ja kõrgusega sobivaid lahendusi.

Valgusmoodulid on kõik sooja valgusega. 2700K on kõige sagedasem värvustemperatuur koduses valgustuses. Nii sobivad köögikapi alused valgustid kokku kogu ülejäänud interjööriga ja valgus ei jää liiga külm.

LEDconnect valgusteid saab kasutada ka muudes kohtades. Näiteks käsitöölaua valgustamisel, väikestes töökodades, valguskujunduse loomisel ja igal pool mujal, kuhu parameetrid sobivad. Mooduleid kattev matt klaaspind hajutab valgust ühtlaselt ja nii ei teki silmale ebameeldivaid eredaid valguspunkte, mis tavaliste katmata LED ribadega tekkida võivad.

Valgusmoodulid on väga diskreetsed. Paksust on neil ainult 8mm. Laius 18mm.

Kuidas KÖÖGI TASAPINDADE VALGUST VALIDA?

Töötasapinna valgustid LEDconnect | Lambikettide rent ja müük

Algatuseks peaks välja selgitama kõik alad, kuhu suunatud valgust vaja oleks. Nendeks on enamasti:

 1. töötasapinnad, kus on vaja toitu ette valmistada
 2. pinnad, kus on vaja valgust mis ei pea olema väga tugev (aktsentvalgus)
 3. riiulid ja kapid
 4. lisavalgustus kapi all või kapi peal

Lisaks siis loomulikult üldvalgus lühtrite ja laearmatuuride abil. Kuid neist räägime teisel korral.

VALGUSMOODULID ja ühendused

Esmavajalik on valgus söögi tegemiseks. Sageli tekib tasapinna kohal oleva kapi vari täpselt sinna, kus oleks vaja hakkida või toitu muud moodi ette valmistada. Sellest varjust saab kerge vaevaga lahti lisades köögikapi alla valgusti. Pindaladele, kus nii palju valgust vaja pole, võib ühenduskaabliga lisada mõne nõrgema valgusmooduli. Samuti saab valgustada välja klaaskappide riiulid. See loob väga ilusa ja särava tulemuse.

Modernsemates kodudes saab katsetada ka ülemiste kappide peale ja alumiste kappide soklite ette valgustite lisamisega. Nii tekivad ruumi põnevad kappide kontrastsed piirjooned ja ruum saab ühtlase valgustuse.

Töötasapindade valgustamist saab lahendada erinevate moodulite ja vahetükkidega:

 • Valgustid võib panna ribadena ülemiste kappide/riiulite või siis ühe pika jadana kõikide kappide/riiulite alla. Meie valgusmoodulite valikus on pikkused 15cm kuni 1,2m. Moodulid ühendatakse omavahel kokku vahelülidega.
 • Lihtsa riba tegemiseks vali tavaline vahelüli.
 • Kui soovid mooduleid kokku ühendada nurgaks, vali kas paremale või vasakule keerav nurk.
 • Kui moodulite vahele jääb suurem vahe, saab need kokku ühendada ühenduskaabliga.
 • Samuti on võimalikud ristühendused: ristühendus (neljas suunas) või T-ühendus (jaotumine kaheks).

ADAPTER

Kui moodulite paigutus on välja mõeldud, tuleks kokku arvutada moodulite võimsus. Igale moodulile on märgitud võimsus nii toote nimesse kui ka lisainfosse. Näiteks 15cm mooduli võimsus on 2,5W ja 90cm mooduli võimsus on 14W. Kui kõik moodulid on kokku arvutatud, saab teada vajaliku vooluadapteri võimsuse. Mõistlik on jätta väike varu tulevaste laienduste tarbeks.

Meie valikus on kolme võimsusega adapterid 40W, 60W ja 120W.

Adapter on mõistlik paigaldada silma alt ära. Enamasti on selleks kohaks mõne kapi pealne. Oluline on jälgida, et adapteri ümber oleks õhku, et see jahtuda saaks. Samuti on vajalik adapterini vool tuua. Adapteri küljes on pikk kaabel pistikupessa ühendamiseks ja teine kaabel valgusmoodulite ühendamiseks. Samas saab vajadusel adapteri kruviklemmide alla ühendada ka püsivaid voolulahendusi.

ADAPTERI ÜHENDUSKAABEL

Adapteri ühendamiseks valgusmooduliga on neli võimalust:

 1. Otseühendus otsakaabliga. Seda lahendust kasuta siis, kui adapterisse minev vooluühendus on näiteks seinalülitiga juhitav. Või soovid lihtsalt valgust pistikupessa ühendamisega sisse-välja lülitada.
 2. Jagamiskaabel. Spetsiaalne kaabel, mille abil saab ühe adapteri voolu jaotada erinevatesse köögi osadesse. Näiteks töötasapind ja klaaskapi riiulid.
 3. Dimmerlüliti, mille abil saad valgusmooduleid sisse-välja lülitada ja valgustugevust reguleerida.
 4. Sensorlüliti, mille väike sensor lülitab valgusmoodulid tööle käega fotosilma ees viibates. Järgmine viibe lülitab valgustid välja.

VALGUSMOODULITE KINNITUS

Töötasapinna valgustid LEDconnect | Lambikettide rent ja müük

Valgusmooduleid saab kinnitada nii kahepoolse kleebise abil kui kruviklambritega.

Kahepoolne kleebis sobib siledale pinnale (värvitud kapid, spoon, lakitud pinnad, klaas jne). Kruviklambrid jällegi pindadele, kuhu kleebis pidama ei jää.
Kruviklambreid on kahte tüüpi. Tasapinnalise kinnituse jaoks (valgusmoodul jääb pinnaga paralleelselt) või 45° nurga alla kinnitamiseks. Klambritel on kruvid komplektis.

OTSAKORK

Kindlasti soovitame valgusmooduli lõpus kasutada otsakorki. Nii ei sattu niiskus otse vooluklemmidele ja samuti on klemmid kaitstud söögijääkide ja mustuse eest. Iga valgusmooduliga tuleb kaasa kaks otsakorki.

LISATÜKID

Kui soovid ehitada keerulisemaid süsteeme, siis on mõistlik teha kõigepealt joonis. Nii saab selgeks, kuhu oleks vaja ristumisi, kuhu T-ühendusi ja kuhu lüliteid.

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust: info@lambiketid.ee

Jälgi
Teavita
Hinda toodet
Soovi korral enda autentimiseks. Ei jää avalikult näha.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments