fbpx

Soovime sulle tutvustada põnevat valgustit – lambiketti. Ühte pikka jadasse ühendatult on kõrvuti kümneid või isegi sadu lambipirne. Lisaks suure ala valgusega katmisele loovad valgusketid ka hubase meeleolu. Kette saab kasutada aastaringselt, need on (hoo)ajatud: Talvel kauni jõuluvalgusena, suvel kontsertidel, aiapidudel või kodutee kaunistamiseks – võimalused on piiritud.
Kohvikute terrassid, festivalide publikualad, koduhoovid, sünnipäevad, pulmad jne.

Räägi meile oma sündmusest või kohast, kus tahaksid lambikette kasutada ning aitame hubase lahenduse väljamõtlemisel.
Kauneid valguselamusi soovides! Sinu Lambiketid.ee meeskond

 

Sündmuste valguskujunduses

Lambikett

Sündmuste kaunistamisel on pirnikett vast kõige enam kasutatud. Esimesena tulevad pähe pulmad Lambikettja Ameerika filmides nähtud väikeste linnade koosviibimised. Samuti on rõõmsaid värvilisi lambikette kasutatud sageli ka laste sünnipäevadel.

Ükski pidu ei peaks mööduma pimedas ja kui otsid endale hubast valguslahendust hoovi, tuppa, peotelki või metsa alla – pöördu julgelt meie poole!


Hoovide ja õuede hubaseks muutmisel

lambikett terrassilHoovide ja teiste suurte alade valgustamine on alati paras katsumus. Prožektor on lähedalt väga ere ja kaugelt valgusjõud kahaneb. Lisaks vähendab prožektor peaaegu alati hubasust. Lambikett töötab vastupidi. Igal pool, kuhu keti valgus ulatub, on see ühtlane. Samas ei ole valgus pealetükkiv ja on silmale meeldiv. Juba 100m ketiga saab katta väga suure ala ja Lambikett õuesseeläbi on lambikett üks praktilisemaid vahendeid suurte alade välja valgustamisel.

Eelmise sajandi alguses hakatigi valguskette kasutama kaevandustes ja suurte metsasihtide valgustamisel. Sealt alates on kasutusvaldkond üha laienenud ja nüüd saab iga inimene endale peo ajaks hoovi mõnusa pirniketi rentida või osta.


Hoonete ja objektide kaunistamisel

Lambikett

Lambikett on aastakümneid on olnud hoonete fassaadide kaunistamise vahendiks. Kui pirniketid väiksemaks muutusid ja LED tehnoloogia peale tuli, jäid suured pirniketid majade kaunistamisel tagaplaanile. Samas igale majale ei sobi külma tooniga jõuluvalgusti tüüpi valgusketid. Eriti vanemad puumajad või tugeva räästajoonega eramajad. Hea mõte on kaaluda ka spetsiaalselt selleks disainitud Lambikettja Saksamaal aastakümneid kasutusel olnud lambiketti.

Meie pakutavad lambiketid on kergesti hooldatavad ja parandatavad. Kui jõuluvalgusti tüüpi valguskett puruneb, tuleb see enamasti ära visata. Kui aga meie keti pirni, pesa või pistikuga midagi juhtub, saame selle hoolduse korras välja vahetada. Isegi füüsiline kaabli kahjustus on lahendatav. See muudab investeeringu pikaajaliseks ja kaunist silmailu jätkub kauemaks.


Turvavalgustusena prožektorite asemel

lambikettPaljude ettevõtete ja kodude turvavalgusteks on halogeenprožektor, mis süttib liikumisanduri peale või reageerib valgustugevusele ning süttib päikese loojudes. Halogeenprožektor on väga tugeva valgusvooga ja teeb oma tööd hästi. Sageli on aga tekitatud valgus liiga tugev. Selleks pole vajadust. Siin oleks heaks lahenduseks nutikalt paigutatud lambikett veidi tugevamate pirnidega. Nii ei ehmu sa ise ja ka lähimad naabrid iga kord ära, kui prožektor süttib vaid pigem on iga lambi põlemaminek hoovi kaunistav. Ja miks mitte jättagi lambikett kogu ööseks põlema.

Kui tavaline halogeenprožektor on võimsusega 500w, siis 50m lambikett, milles on kasutusel 1w LED pirn, on võimsusega 50-100w.

Lambiketi kasuks räägib ka paigaldusmugavus. Kui näiteks kolme eri punkti valgustamiseks prožektoriga tuleb kõikidesse ka vool vedada, siis lambikett vajab voolu ainult keti alguses. Lisaks saab kette omavahel jätkata kuni 200m.

 


Suursündmuste perimeetri valgustamisel

Suursündmustel, kus ala on piiratud, on pidev mure perimeetri valgustamine. Valgustamata aiad metsavahel on potentsiaalne turvarisk ja sealt kipuvad sisse hiilima nii piletita külalised kui ka paha peal väljas olevad isikud. Riputades piki piirdeaedu puude vahele või tugipostidele ca 1,5 aedadest kõrgemale lambiketi, saab piisava valgusjõu kahtlase tegevuse avastamiseks. See muudab lihtsamaks nii turvatöötajate kui korraldajate töö.