Blogi

Lambipesade ja soklite tüübid

e27 lambipesa

Koondasime siia kokku kõige levinumad lambipesad / soklid, mis Eestis kodumajapidamistes kasutusel on.

e27 lambipesa

E27 – Kõige populaarsem lambipesa. Selle pesa diameeter on 27mm. “E” tähendab Edisoni, kes selle kruvitava pesa leiutas.
Ka meie lambikettides on kasutusel E27 lambipesa.

e14 lambipesa

E14 – See 14mm diameetriga lambipesa on loodud kasutamiseks väiksemates lühtrites ja valgustites. Oma saleda disainiga on E14 sokliga lambid sageli disainvalgustites kasutatavad.

GU10 lambipesa

GU10 – Samuti Ameerikast levinud lambipesa oli varemalt kasutuses halogeenlampide disainis. “10” tähendab siin 10mm vahet kahe klemmi vahel. Olemas on ka GZ10 pesa, mis näeb väga sarnane välja, kuid on kandilise põhjakujuga. Meeles tasub pidada, et GZ10 ei sobi GU10 pessa kuid vastupidi saab lampe kasutada.

GU 5,3 lambipesa

GU5,3 – kahe metallist jalaga sokkel on ette nähtud 12V süsteemidele. Ka sellel pesal on mitmeid variatsioone, millest levinum on GU4. GU5,3 lambiosa laius on standardse 50mm diameetriga (on olemas ka eridisaine näiteks süvistatavate lampidena).

G5 lambipesa

G5 / G13 / 2GX13 – kahe metallist jalaga soklid on kasutusel päevavalguslampide torudel. Esimesel kahel pesal reedab nimi jalgade vahelist kaugust G5 lambipesa jalgade vahe on 5mm ja G13 pesal 13mm. 2GX13 lambipesa on mõeldud ringikujulistele lampidele, millel on neli kontaktipunkti – kaks siseküljel ja kaks välisküljel.

Jälgi
Teavita
Hinda toodet
Soovi korral enda autentimiseks. Ei jää avalikult näha.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments